Select Page

موتور با تکنولوژی جدید چهار زمانه، درون سوز

خلاصه طرح

این موتور جدید با تکنولوژی خاص خود می تواند بر روی قطار , هواپيما , خودرو و یا موتورسيکلت اجرا شود. قابلیت استفاده بعنوان ژنراتور برق با مصرف همزمان انواع سوختها همچون بنزين . گاز . گازوئيل را داراست. از نکات جالب این موتور اینکه فاقد میل لنگ، شاتون، یاتاقان، اویل پمپ، بادامک و یا سایر اجزای مربوط به قطعات سوپاپ ها و روغن رسانی می باشد چون نیاز به روغن ندارد.

این موتور به دلیل اینکه اجزایی ندارد که تولید اصطحکاک نماید، سوخت آن تا 90% به نیرو تبدیل می گردد و از راندمان بالایی برخوردار است. به سبب اینکه احتراق کامل انجام می گیرد، آلودگی کمتری تولید می نماید. تخلیه دود آن کامل انجام میگیرد و برای خنک کردن قطعات درون آن از گیریس استفاده می شود. امکان طراحی سیستم خنک کنندگی موتور با آب، هوا و یا روغن نیز وجود دارد تا درجه حرارت آن در حد مطلوب نگه داشته شود.

ویژگی های طرح

N

سوخت این موتور تا 90% به نیرو تبدیل می گردد و از راندمان بالایی برخوردار است.

N

به سبب انجام احتراق کامل، آلودگی کمتری تولید می نماید.

N

وزن کم، حجم کم، سوخت کم و قدرت بسیار بالا

r

این موتور قابلیت اجرا بر روی قطار ، هواپيما ، خودرو ، موتورسيکلت و یا بعنوان ژنراتور برق با مصرف همزمان انواع سوختها همچون بنزين ، گاز ، گازوئيل را داراست.

قابلیت های سیستم

بدلیل اینکه میتوان محفظه های احتراق موتور را از مدار خارج کرد؛ قابلیت تغییر دور را نیز دارا است. همچنین محفظه های احتراق هم متغییر بوده و برای هر سوختی که مورد نظر باشد به صورت خودکار قابل تشکیل و تغییر می باشد. به عنوان مثال: برای سوخت بنزین محفظه احتراق مخصوص بنزین تشکیل می شود، برای سوخت گاز محفظه احتراق بزرگتر می شود و برای سوخت دیزل محفظه احتراق کوچکتر می شود و ضریب تراکم را برای هر سوختی متعادل می سازد.بر خلاف موتورهای رایج که برای هر محفظه احتراق، نیاز به سوپاپ و شمع می باشد این موتور برای هر تعداد محفظه احتراقی که طراحی می شود، تنها به یک شمع یا سوزن انژکتور (برای سوخت های فررار و دیزلی) نیاز دارد.

چون موتور فوق چهار زمانه بوده، برای تخلیه دود یا مکش سوخت نیاز به سوپاپ ندارد. سوپاپ سوخت رسان زمانی اضافه می گردد که بخواهیم تعداد محفظه های احتراق را در زمان حرکت کم یا زیاد کنیم و یا موتور برای دورهای متغییر طراحی شود.

1 Comment

  1. سعيد خلفي

    سلام خيلي عالي بود منم يه طرح موتور چهار زمانه دارم كه ٣٥ درصد مصرف سوخت رو كاهش ميده و ده هاي مزاي ديگه

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *