Select Page

رينگ چرخ خودرو مجهز شده به کمپرسور

خلاصه طرح

در عصر حاضر به علت پیشرفت تکنولوژی و این که بشر برای رفاه حال خود تلاش می کند تا هرچه راحت تر به خواسته های درونی یعنی دسترسی سریع و آسان به ساخت تکنولوژی دست یابد، ولی این بشر فکر نمی کند که آیا تکنولوژی در جهت رفاه حال اوست یا نه و بطور گذرا از کنار آن گذشته و یا از آن استفاده می نماید. از جمله وسایل مورد نظر، وسیله حمل و نقل یعنی خودرو می باشد که در این زمان فقط خریداران آن به سرعت و زیبایی آن فکر می کنند؛ بدون اینکه در نظر بگیرند این وسیله می تواند قاتل جانشان باشد. سالانه در ایران و جهان چندین هزار نفر در اثر استفاده از خودرو و سرعت زیاد و ترکیدن و پنچر شدن لاستیک خودرو دچار سانحه می گردند.

در اثر سرعت و در حین حرکت نمی توان جلوی ترکیدن لاستیک خودرو را گرفت و جان انسان ها را نجات داد. به این علت اینجانب ناصر کیانتاج سیستمی را برای چرخ خودرو طراحی نموده ام که میتواند در جهت رفاه حال رانندگان و سرنشینان خودرو گامی بلند باشد.
سیستمی که توسط اینجانب ناصر کیانتاج طراحی شده عبارتست از مجهز نمودن رینگ چرخ خودرو به مخزن ذخیره باد با کمک یک دستگاه کمپرسور تولید باد و سیستم هشدار ترکیدن و پنچر شدن لاستیک در حین حرکت. این سیستم میتواند بطور خودکار کمبود باد لاستیک ها را جبران نموده و از به وجود آمدن سانحه در حین رانندگی جلوگیری نماید.

 

عملکرد سیستم

عملکرد سیستم به این روال است که یک موتور الکتریکی 12 ولت با کمک چرخ دنده قدرت زیادی تولید میکند. این نیرو توسط کمپرسور باعث متراکم شدن هوا شده و باد توسط یک شیلنگ با فشار وارد مخزن دایره ای شکل شده که این مخزن پشت و روی رینگ چرخ نصب می شود. این مخزن معادل 2 برابر باد چرخ خودرو را در خود جای می دهد. هنگامی که باد لاستیک کم شود، باد در کمترین زمان ممکن با باز شدن سوپاپ هوا که بین مخزن و لاستیک نصب شده وارد لاستیک می شود.

این سیستم همزمان به راننده ی خودرو نیز هشدار می دهد که باد لاستیک کم شده است.

اگر چنانچه کمبود باد لاستیک توسط مخزن برطرف نگردد، کمپرسور با کم شدن درجه باد مخزن برای تأمین باد مخزن و لاستیک کمک می نماید و مجدداً چنانچه باد لاستیک تأمین نشود قبل از ترکیدن لاستیک یا از بین رفتن آن راننده را سریعاً مطلع نموده تا از ترکیدن لاستیک و بروز حادثه جلوگیری به عمل آید.

اگر لاستیک تیوپلکس باشد می توان با استفاده از مواد چسبنده که با باد وارد لاستیک می شود سوراخ به وجود آمده را ترمیم کرد و کلیه مراحل تأمین باد لاستیک با 2 عدد سوپاپ فشار کنترل کرد.

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *